2015-2

Kyiv Maker Faire
14 листопада 2015 року

Хедлайнерами фестивалю стануть зірки YouTube – луганські руйнівники міфів Kreosan, а також 12 відео блогерів, які винаходять, вигадують, лагодять і вчать цьому своїх фанів. В лекційній зоні, що знаходиться в 2-му павільоні, з 11:00 до 18:00 проходитиме панель, присвячена розвитку тому, як розвивати мейкерський підхід, як трасформувати його в підприємництво, а також інженерним професіям, в яких зараз відчуває потребу світ. Серед лекторів космонавт Леонід Каденюк, призер Нью-Йоркського Maker Faire Ілля Пєтухов, бюро прототипування ARTKB, агентство інтернет прав AIR, та ще багато цікавого.

Програма виступів відео-блогерів на сцені AIR

11:30 Сергей Александрович
11:45 GoldenBurst
12:30 Science Vetal
13:15 Игорь Белецкий
14:00 Lifehack Today
14:45 Simple Maker
15:30 GopherVid
16:15 Kreosan
17:00 MAD SCIENCE
17:45 Кулибин ТВ

Основна експозиція: зона інженерних лабораторій та роботів

1. Underwater Robot Project, підводний робот-дослідник (оновлений та кращий!)
2. Стартап UniExo це універсальний медичний екзкелет для людей з обмеженими можливостями, та для людей з паралізованими і зламаними кінцівками. На даний час, він найдешевший і мобільний у зрівнянні з світовими аналогами.
3. Sky Laba. НАУ. Всі студенти в той чи інший момент розуміють, що сучасна система освіти далеко не ідеальна, але і самостійно не завжди виходить правильно вибрати собі напрямок для розвитку. Але ми не плачемо і не шукаємо винних, ми взяли себе в руки і створили лабораторію електроніки! Бо ми – інженери-електронщики! Wi-Fi осцилограф під Android; шифрування файлів на ПК за допомогою Arduino; гра «Пінг-Понг» на світлодіодній матриці; демонстрація саморобних плат Arduino (МАЙСТЕР-КЛАС про їх програмуванню), робот-маніпулятор.
4. Відкрита лабораторія електроніки Lampa. Ми — відкрита лабораторія для якісного, безкоштовного та цікавого вивчення електроніки. Відвідувачі можуть вільно працювати з нашими платами для вивчення Arduino, Intel Galileo/Edison, Raspberry Pi, STM32, BeagleBoneBlack, програмованої логіки FPGA та аналогової схемотехніки.
5. Батальйон технічної підтримки. Дистанційно-керований модуль подвійного призначення.Може використовуватися, як базовий робот-для спостереження. Як військовий модуль для захисту солдатів та території, може бути встановлена на машину, чи стаціонарно. В цивільному житті, може бути встановлена на пожежні машини з підключеним брандспойтом, для того, щоб надати більше мобільності пожежникам.
6. IZOLAB проведе воркшоп по збірці простих, але дуже спритних вібророботів. Фіналом майстер-класу стануть змагання на найшвидшого робота. Воркшоп розрахований на дітей, підлітків і дорослих. Вартість участі – 50 грн. У вартість участі включені всі необхідні матеріали. Потрібен попередній запис!
7. Майстерня IZONE поділиться з усіма своїми новими експериментами з формою і матеріалом. Студія проведе воркшоп по збірці лампи-конструктора – кожен зможе зробити свою конструкцію унікальною, зважаючи на особливості геометрії деталей. Вартість участі – 250 грн. Сюди включені всі необхідні матеріали, а зібрана лампа дарується учасникам. Потрібен попередній запис!

Зона інтернет речей

 • IOT Hub
 • LLC, Mechatronics. Комерційна лабораторія, спеціалізація: розробка ПЗ, схеми для інтернет речей, конструкторські роботи. 
 • Weather Report. Веселі світильники у вигляді купчастих хмар, що можуть змінювати колір та настрій за допомогою iPhone.
 • Петіоль – це рекомендаційна система на основі мобільного додатку для високоточного сільського господарства. Петіоль допомагає відслідковувати динаміку росту рослини у вегетаційний період на основі вимірювання площі листя.

Зона Intel

Генеральний партнер Maker Faire Intel представить інноваційні інструменти, які можуть втілити в життя ваші IT ідеї. Команда Intel поділиться новинками з Maker Faire в Римі і розповість про нові можливості. Хлопці обіцяють презентувати відразу кілька цікавих мультимедійних проектів, а також провести майстер-класи для дітей, які, однозначно, зацікавлять і дорослих. Наприклад, програмування мікроконтролерів.

Зона транспорту і польотів, +проект Cич

 • Drone.UA
 • Антропохід. The Rowing Trike.
 • Формула Студент КПІ.  Освітній студентський проект. Для участі у змаганнях Formula SAE самостійно спроектували, розробили та побудували гоночний болід.
 • PolitaiMo створює розваги нового покоління, розробляє ігри в стилі “аватар”, в яких користувач контролює реальну фізичну модель та отримує телеметрію та просторовий зворотній зв`язок з моделі в режимі реального часу.
 • Tim Crossman Carbon, карбонові велосипеди з України.
 • Сич: Система визначення вогневих позицій супротивник.  Ми розробляємо акустичну систему виявлення вогневої позиції супротивника, яка складається з бази з трьома мікрофонами і блоку электроніки.
 • OpenFly. OpenFly – це проект по створенню інтерактивного автопілоту для використання в парі з системою комп’ютерного зору. Ціль – навчити безпілотні літальні апарати літати самостійно, орієнтуючись по камері.
 • Avision Robotics. Avision – Unmanned Aerial Logistic platform for Drone Delivery.

Зона майстрів

 1. Solid Horse. Складні верстаки та меблі.
 2. Vatra. МІНІ-пічка VATRA для військових та туристів
 3. Столярная Степанца, воркшоп “Всем нужен складной куб”
 4. IZONE креативное комьюнити, с открытым доступом в студии: фаблаб (IZO LAB), фотолаборатория, литография, деревянная мастерская.
 5. Daydreamer – київська студія предметного дизайну, що виготовляє красиві та практичні предмети, які надихають та допомагають у повсякденному житті: у домі, офісі та кухні.
 6. Творча майстерня “Сверлик” саме те місце, де діти навчаються майструвати, розвиваються в художньому і технічному напрямках. Це сучасна майстерня створена для навчання дітей з розробленою навчальною програмою, обладнана багатофункційними інструментами Dremel.
 7. 9. Pavilion 3 Общественная мастерская, коворкинг, где каждый может реализовать свой проект от идеи до рабочего прототипа. Мастер класс по изготовлению стула на ЧПУ фрезере. Увага! Майстер-класс проходить безпосередньо в Павільоні 39 ВДНХ. Схема проходу – на сторінці FB.
 8. iwouldwood. Різні штуки для дітей з фанери: розвиваючі пазли, баланс борди, еко девайси – телефони, планшети і ноутбуки (вони повністю дерев’яні, тому ми їх називаємо еко), будиночки для ляльок та дитячі меблі

Фото і відео

 1. {іСкринка – єдиний в Україні вітчизняний бренд по виробництву фотосумок. Фотосумки {іСкринка} для фотографів, які дбають про безпеку своєї камери і цінують стиль та індивідуальність. Також проведуть майстер класи з фотографії:
  12-00 Портретна зйомка. Композиція та комунікація.
  14-00 Репортажна зйомка. Принципи композиції.
 1. Фотофрамке. Ломографія, аналогове фото, миттєвий друк
 2. 360discoVR. Ми створюємо сферичні (панорамні) відео, які можна переглядати за допомогою шоломів віртуальної реальності чи просто на YouTube.

Зона 3D

 1. Fabbers, VoxelStudio
 2. CNC Lab виготовляє готові 3д принтери за технологією RepRap та комплекти для складання 3d принтерів своїми руками. Наша мета — зробити 3д-принтер якомога більш доступним для українських ентузіастів, волонтерів та військових.  Планується розробити робота-шахматиста, у якому більшість деталей буде зроблена на 3д принтері.
 3. Volume – приватна 3D майстерня. Ми втілюємо ваші та своїх ідеї у життя! У своїй праці ми активно використовуємо 3D-друк, для цього у нас є принтери власного виробництва, а також багато інших інструментів й приладів. А ще ми проводимо власні розробки у т.ч. Прилад нічного бачення та стабілізатор для відеокамер.
 4. addditive

Зона фану та ігор

 1. Точка сборки, головоломки різного рівня.
 2. Весела наука. Досліди і експерименти
 3. Наукові пікніки.  Iнтерактивні експерименти, чудовий приклад ед`ютейменту (edutainment)
 4. Imagination Format Studio. Возрождение Бумажного Театра
 5. Книжковий Чулан. Незалежна книжкова крамниця: якісна дитяча та доросла література найкращих видавництв, актуальний non-fiction, книжки з мейкерства, з гуманітарних наук, мистецтва, фотографії та кіно,  artbook, подарункові та рідкісні видання.
 6. Музей Экспериментаніум залучатиме відвідувачів до різноманітних хімічних експериментів. Також ви побачите прообраз зброї майбутнього із фантастичних фільмів – гармату Гауса, міні катушку Тесли, генератор Вандеграфа.
 7. Potato Gun. Автомат, що стріляє картоплею, що тут незрозуміло?
 8. NoWaste. Проект вчить на сортуваті сміття як це роблять свідомі люди. Бо це – круто, корисно, екологічно, вигідно та дуже весело!
 9.  Ви в це ще не грали. Об’єднання ентузіастів та любителів запрошує всіх бажаючих зіграти в настільні ігри, що перебувають на етапі розробки: авторські сюжети, механіки. Таке не зустрінеш на полицях магазину 🙂
 10. Spillikin – це інтерактивний ляльковий театр для будь-яких типів екранів. Spillikin дозволяє батькам та дітям спілкуватися у формі спектаклів за допомогою пристроїв, що зазвичай їх роз’єднують: ТВ, планшети, смартфони. В нашому театрі один з екранів буде сценою, а двома іншими екранами батьки керуватимуть героями різних казок на сцені.
 11. Майстер класс з Minecraft від Microsoft + Papercraft – кожен бажаючий виріже собі голову Стіва. На вибір учасників розроблено кілька захоплюючих сценаріїв: 1) дослідження історичного світу, зокрема таких знаменитих стародавніх міст як Рим;  2) створення об’єктів в ігровій оболонці, які дуже схожі на те що є в реальному житті; 3) карта за якою невеличка група дітей шукатиме скарб. Ідея в тому що в інструкції є координати, які їм необхідно знайти на карті; 4) побудова спільного міста: гра для групи дітей, де кожен за допомогою комп’ютера будує свою будівлю на вибір.

Зона освітніх проектів

 1. Bander-A. Конструирование роботов для обучения и обучение робототехники на платах Arduino детей с 9 лет и взрослых.
 2. 2. IntRobots.  Мастер класс по программированию, а в дальнейшем сборки устройств на базе Arduino.
 3. Журнал “Винахідник і Раціоналізатор”, Українске видання науковопопулярний журнал “Винахідник і Раціоналізатор”.
 4.  Комп’ютерна Академія ШАГ – найбільший міжнародний навчальний заклад, що спеціалізується на комп’ютерній освіті та є найбільшим авторизованим навчальним центром Microsoft, Cisco, Autodesk в Україні.
 5. Boost Lab – рятівний круг для експериментальної фізики в освітній системі. 10 повноцінних лабораторних практикумів, який буде охоплювати основні напрямки шкільної фізики. Наші основні стандарти: сучасність, інформативність, ефектність, надійність та безпечність.
 6. Проектний підхід до навчання від школи “Афіни”.  Велика кількість дітей є кінестетиками. Сучасна система освіти мало налаштована на такий тип учнів. Тому у викладані ми використовуємо проектний підхід, коли потрібно не тільки вивчити і скласти теорію, а і продемонструвати продукт. Так учні 8-го класу роблять моделі будинків різних історичних епох, дев’ятикласники досліджують можливість використання біологічних структур в архітектурі та технологіях, а старшокласники роблять моделі молекул ДНК та клітин.
 7. Дитячі наукові студії МАН. Робототехніка: сьогодні технології людства настільки розвинуті, що ми можемо створювати роботів, які будуть нам допомагати у вирішенні повсякденних та спеціальних проблем з різних сфер життя. Однак, хто ті люди, які будуть створювати таких роботів? Це – наші з вами діти
 8.  Освітекс. Lego Mindstorms, які грають на всесвітній олімпіаді з робототехніки
 9. Автоматичний письменник від вихованців Центру науково-технічної творчості молоді  “Сфера“. Робот, запрограмований  дітьми, пише слова

Зона DIY проектів

 1. Тимохин блог. Всякая всячина: настольные gps часы, маленькие амбилайты на основе digispark, самодельная колонка, bluetooth удлиннитель для аудио, поделки из лего
 2.  P-CLOCK. Часи,які підключаються до вай фаю, управляються з комп’ютера чи телефону, можна змінювати колір цифр. Стенд за підтримки компанії Lohika.

Зона творчості

 1. Колонеба. Малювання мандал кольоровими пісками.
 2. КосмоСкай. Наша мастерская занимается производством установок “tongue drum” а так же исследует звук, вибрации и их влияние на человека и окружающий мир. Мы изучаем физические свойства металла для создания уникального и глубинного звучания .
 3. Formografia – молода архітектурна студія, насамперед орієнтована на сучасний підхід у проектуванні та дизайні. Проектування з використанням алгоритмів і досі залишається важливим напрямком нашої діяльності.
 4. TASHA ORO. Авторські прикраси, обереги, декор, артефакти. Майстер-клас.

Лаунж зона

Протягом всього дня – знайомство з швидкісними мобільними технологіями від Київстар:
10:30 – 11:30 – нагородження фіналістів всеукраїнського скрайбінг-фестивалю «Покоління мобільного інтернету»;
11:30 – 19:00 –  знайомство з можливостями 3G, інтерактивна гра «Сферо» – змагайтеся та вигравайте подарунки!
12-00, 16 -00 Дитячі майтер-класи Читаки-винахідники
16-00 – стартап краш тест від SCT

Лекційна зона (2 павільйон)

11:00 Юрій Власюк, Maker Faire. У українців немає приводів для комплексів
11:30 Сергій Таргоня, Точка сборки. Puzzle thinking: розв’язання головоломок як шлях професійного й особистого розвитку
12:00 Олександр Хміль, Project manager at DataArt. 3D Artist, Engineer, Майбутнє мейкерства. Організація платформи що дозволить об’єднати інженерів, мейкерів та споживачів задля взаємної вигоди.
12:30 Дар’я Криж, Squat 17, Втілення DIY-концепції в масштабі міста: art-squatting як основа ревіталізації старих просторів
13:00 Дмитро Аранчій, Архітектура з характером. Система поведінкової збірки
13:30 Александр Нестеренко (ARTKB) + Генрих Тетерин ( Bike Lift & Carry), Як реалізувати свою ідею не дивлячись ні на що. Кейс Bike Lift & Carry
14:00 Ілля Пєтухов, Clicktocoffee, призер Нью-Йоркського Maker Faire, Спочатку ідея: чому, коли навколо 3Д принтери, варто показати людям кавоварку
14:30 Юрій Миколишин, Куди рухається ринок, чому Інтел з мейкерами
15:00 Роман Кравченко, IoT Hub, IOT. Від ідеї до інвестиції. Над чим варто працювати сьогодні
15:30 Леонід Каденюк, космонавт. Час знову мріяти стати космонавтом
16:00 Микола Рогинець,  Agency of Internet Rights, маркетинг-директор, сертифікований YouTube спеціаліст, автор YouTube-канала “Пусть Смотрят”. Не  котиками єдиними, як створити мейкерськый канал та зібрати мільон переглядів
16:30 Greencubator. Зелений нетворкінг
17:00 Кирил Тепляков, Формула Студент. Майбутнє інженерів: чому варто вчитися інженерним професіям
17:30 Анатолий Корнієнко. Учасник підготовки Всесвітньої олімпіади з робототехніки. Deep Impact. Lego Mindstorms. Які роботи виграють?

 • joe

  Здравствуйте! Очень интересует видео лекции Леонида Каденюка. Не могли бы вы выложить? Спасибо!