Прокачай мозок разом з “Точка Сборки”

Підготовка до третього Kyiv Maker Faire вже розпочалася. І цього разу нам як ніколи потрібні круті об’єкти. А значить, час розкачати свою фантазію і стати до праці. Тож згадуємо лекцію Сергія Таргоні з компанії «Точка Сборки» про те, як дорослій людині почати мислити креативно та чи можливо це взагалі.

11401065_980139162009811_4576548113241371347_n

Обмовимось одразу: звісно, це можливо. Якщо хтось запевняє вас у зворотньому, то він перший кандидат на те, щоб отримати у подарунок головоломку від Точки Сборки. Бо ще у 1998 році Лоренс Кац разом зі своєю командою довів, що мозок людини залишається пластичним протягом усього життя. Він навіть запровадив термін «нейробіка», яким позначав спеціальну гімнастику для мозку. Тож скільки б років вам не було, ви ще можете стати справжнім мейкером і створювати справді круті та незвичні штуки.
Screenshot_13
Що для цього потрібно? Все просто. Робіть незвичні для вас справи, а також вирішуйте задачі, що потребують нестандартного мислення. У традиційній нейробіці Каца, наприклад, є такі вправи як чищення зубів лівою рукою (для правшів) або читання по губах. Проте це часто важко, а часом, і не цікаво. Хто хоч раз намагався робити все іншою рукою, знає, що терпіння вистачає лише на декілька днів. Тож ми рекомендуємо тренувати мозок не фізично, а за допомогою розвитку, так званого, Puzzle thinking.

Screenshot_4

Щоб тренування були ефективними та цікавими використовуйте різні типи завдань. Якщо необхідно прокачати ту чи іншу здібність мозку, ви можете обрати відповідний тип головоломок і, зосередившись на пошуках їх розв’язків, розвинути у себе відповідні здібності і якості. На щастя, знайти головоломки не важко. Дещо вже є у вас вдома, дещо можна скачати на телефон, а дещо взагалі не потребує жодних додаткових матеріалів. Просто попросіть друга загадати вам складну загадку і пообіцяйте собі не гуглити відповідь.

Screenshot_5
За допомогою таких вправ ви зможете прокачати цілий комплекс навичок, який знадобиться у будь-якій діяльності. Головоломки тренують креативність, що необхідна у творчих професіях і посидючість, яка знадобиться офісним працівникам, а також тим, хто працює на фрілансі. Звісно, будуть вони корисні і мейкерам. Адже саме мейкерам треба не тільки вміти працювати з ідеєю, відкидаючи шаблонні рішення, але і організовувати безпосередню роботу над проектом. Варто пам’ятати, що застосовуючи типовий підхід, ми, вочевидь, отримуємо типовий результат. А вдаючись до нетипового (головоломного) підходу, можемо досягати справді вражаючих результатів, виходячи за рамки власних обмежень.

Застосовуючи в роботі такий метод, ви не тільки покращуєте професійні показники, але і підвищуєте життєвий тонус. Наш досвід підтверджує, що ті, хто регулярно тренують свій мозок, є оптимістами і ніколи не втрачають здорового глузду. Давайте подивимось, як це працює.

Screenshot_11

Якщо ви теж прагнете насолоджуватись життям кожної миті, приєднуйтесь до когорти поціновувачів гарних головоломок. Придбати щось круте можна у хлопців з «Точка Сборки». До речі, вони ж можуть розробити і забрендувати головоломки для ваших колег. Тож, якщо помітили, що хтось починає скрипіти мізками, потурбуйтесь про корисний презент. А якщо раптом ваші колеги вигадають щось неймовірне, ми чекаємо на них на Kyiv Maker Faire.