Невероятные радиоприборы и гаджеты для радиостанций – все это и даже больше на Maker Faire Kyiv!

11041659_10204934912874959_7396221586170228438_n

Команда “Всеукраинской аматорской лиги” продемонстрирует на Maker Faire радиоприемники собственной сборки, антенны и разные  гаджеты для радиостанций, проект радиосвязи для велосипедистов и другие крутые радиоприборы.

Мы уже познакомились с ребятами и узнали как создавалось их радиосообщество.

1. С чего все началось, или как вы пришли к радиолюбительству?

Некоторые люди попадают в радиолюбительство случайно – попалась в руки радиостанция, там в эфире слышны какие-то голоса, и захотелось с ними поговорить.  А некоторые проходят долгий путь – начиная со школьных радиокружков, например.

2. Какова цель проекта, который вы представите на фестивале?

Донести ценности радиолюбительской связи до самых разных людей – но в первую очередь, до технически заинтересованного молодого поколения.

3. Что было/есть самым сложным в реализации ваших работ?

Посмотреть на собственное хобби со стороны и понять, что больше всего может заинтересовать в радиолюбительстве – не радиолюбителя.

4. Что самое интересное в проекте и что позволяет вам поддерживать собственную мотивацию во время работы?

Горячая поддержка друзей и коллег по хобби.

5. Какие интересные идеи вы планируете реализовать в будущем для развития вашего проекта?

Сотрудничать с международными организациями, проводить просветительскую работу.

6. Что вам нужно для дальнейшего развития? Чего не хватает?

Для того, чтобы радиолюбительство приносило как можно больше пользы обществу, необходима поддержка государственных органов, которые так или иначе связаны с нашим хобби.

7491_979941545406028_4129182411293320935_n

 • Aleksey Comua

  Раньше да, было интересно, слушали зарубежье, связывались с абонентами, паяли приёмники и передатчики. А сейчас какой смысл, нужно пообщаться позвонил или написал в любую точку мира.

  • iyura

   сейчас не менее интересно, расспросите у ребят на стенде

  • Валдис

   Хм, а если попытаться с космосом связаться?

  • UR5WHT

   Ти правий, ніякого сенсу в аматорському звязку немає. Для тебе. Так як і немає сенсу в філателії. І в читанні книжок. А про альпінізм і рокерів я взагалі мовчу. Живи як тобі хочеться, ніхто тебе не рухає.

 • Bohdan Semjaniv

  Молодці, це дуже правильно, адже не так і багато є способів показати людям які могли б зацікавитьсь або навіть загорітись бажанням дізнатись про цей рід заняття наглядно що таке є радіо.
  (я доречі проходив довгий шлях описаний в інтерв’ю)
  Я б сказав так, є такі коментарі, в яких постійно лунає думка, що аматорський радіозвязок в наш час штука непотрібна та застаріла, адже є стільниковий звязок, інтернет і т.п….
  я хочу сказати ось що, так в наш час є нові та зручні види звязку, які здатні передавати інформацію на далекі відстані за мить і в 100 відсотковій цілісності, але це все просто для обміну інформацією.
  На хвилях же все по іншому, ну по-перше комусь як імені подобається шум ефіру, спонтанність звязків з такими ж людьми, які обожнюють а тому і залишаються з радіо, я не буду казати, що радіоаматори не користуються сучасними видами звязку, бо це не так і навіть дуже далеко не так. Якщо можна, то я спробую провести паралель між радіо, та автомобілями, адже до таких захоплень люди більш звикші. Ось візьмемо наприклад сучасний якийсь автомобіль і розглянемо його, так, він швидкий, економний, не потребує якихось пристосувань, просто береш, якщо треба то засовуєш в нього якийсь вантаж і ти вже на іншому боці міста, я думаю тут зрозуміло з яким видом звязку є асоціація. Також візьмемо на розгляд який красивий, ретро-мобіль, не обов’язково щоб він був і справді ретро, адже деякі трансивери йдуть пліч-о-пліч з розвитком технологій. Що ми бачимо, він можливо не такий швидкий і в нього нічого не покладеш, але просто сівши за його кермо людина, яка справді любить автомобілі за їх красу, а не практичність може отримати неповторне задоволення, але це означає, що в гаражі у цієї ж людини немає сучасного авто.
  Отже радіо – це для душі.
  Послухати шум ефіру, провести DX (звязок

 • Bohdan Semjaniv

  Це добре заняття, шкода, що деякі люди сліпо вдаються до оцінювання зв’язку спираючись на його практичність.
  Це просто потрібно любити)
  Хоча в ситуаціях, коли потрібно дуже швидко передати інформацію “всім-всім-всім”))) телефон чи інтернет безсилий.
  Бували навіть ситуації коли через неочікувану повінь перестали працювати такі види звязку як стільниковий та інтернет… залило.
  Черз це ніхто з периферії місця катастрофи не міг би взагалі дізнатись про це, але все ж залишились радіоаматори, які по регламенту і за власним покликом обов’язку скоординували дії спец-служб по ліквідації наслідків цього стихійного лиха.
  Радіозвязок він є і професійний. Навряд при переслідування авто зі зловмисником поліція буде зізвонюватись між собою телефонами…
  Це оперативний вид звязку, інформація якого може охоплювати всіх, хто на частоті(про дальність звязку мовчу, бо це не малою мірою залежить від дуже багатьох чинників, не лише від потужності передавача)
  Ці особливості даного виду звязку так до душі припали радіоаматорам)
  Саме тому і існує АМАТОРСЬКИЙ вид радіозвязку.
  З аматорської точки зору – це можливість зрозуміти, з якого місця в нього/неї ростуть руки), провести спонтанний звязок і поспілкуватись “по душам” з людиню, з якою у вас ну тооочно є спільні інтереси, раз ви в ефірі то зустрілись), у деяких радіоаматорів це захоплення має і спортивний характер, позмагатися з іншими у вправності проведення звязків у тому ж числі і телеграфом (азбукою морзе).
  Якщо хтось не розуміє цього, то це тому, що суспільство потихеньку з романтиків переходить в практики…
  Через це зменьшується чисельність представників багатьх хоббі…
  Сподіваюсь це не зайде надто далеко.
  UR4UNV
  73!

  • Aleksey Comua

   Понимаю что трудно отказаться от того что любишь, но это вымирающее занятие. И не нужно смешивать любительскую связь и связь силовых структур, там есть необходимость в радиосвязи. Да и вообще никто не говорил от неё отказываться.

   • Bohdan Semjaniv

    Я маю на увазі, що є небагато людей, які захоплені цим, нажаль небагато. Але і є значна кількість й інших, котрі в кращому випадку просто не розуміють чому він/вона сидить за тою шипілкою і про що взагалі можна говорити в ефірі, а в гіршому випадку намагаються навіть перешкоджати аматорам, а іноді і юним радіоаматорам-початківцям, що не може не засмучувати ( бувають випадки, коли бабуськи починали через біль у суґлобах гнати на колективну радіостанцію, яка доречі на КВ працює, що виключає навіть найменьший вплив на організм людини, тоді, коли це для дітей один з варіантів поміж таких як пітарди підривати, за гаражами цигарки пробувати… через що її всетаки закрили. Ганьба)
    Та все ж паралельно хочу сказати, що радіоаматорський звязок, є резервним джерелом звязку, який може дуже допомогти тоді, коли іншого варіанту немає.
    Всього найкращого!
    73!

   • iyura

    Олексію, як почнемо з повагою ставитися до вибору іншої людини, ой як гарно ж заживемо ;)))